دسته بندی ها

در تماس باشید
مازندران، ساری، کمربندی غربی، روبروی مسکن جوانان sales@katilux.com
 • 0

پله فرار

پله فرار و پله اضطراری فلزی از جمله پله هایی هستند که در ساختمان های چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرند.
پله فرار

پله فرار و پله اضطراری فلزی از جمله پله هایی هستند که در ساختمان های چند طبقه مورد استفاده قرار می گیرند. اجرا و طراحی این پله ها نیازمند رعایت ضوابط و قوانینی مخصوص است. این پله ها در انواع مختلفی تولید، طراحی و اجرا می شوند. پله های اضطراری بیشتر در جداره بیرونی ساختمان طراحی می شوند و برای رفت و آمد افراد در مواقع اضطراری مانند زلزله، آتش سوزی و... مورد استفاده قرار می گیرند.
مجموعه صنعتی کاتی لوکس تولید کننده انواع راه پله فلزی می باشد. شما مشتریان گرامی میتوانید جهت ثبت سفارش رایگان ساخت و اجرای انواع پله فلزی، از طریق شماره های 3-09115007002 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
در این قسمت از محتوا به بررسی و معرفی انواع پله فرار و پله اضطراری فلزی می پردازیم:

 • پله فرار فرفوژه: آهن فرفوژه نوعی آهن است که در ساخت پله فرار فلزی نقش ویژه ای را ایفا می کند. از آنجایی که این آهن در مقابل حرارت و دمای بالا بسیار مقاوم است؛ برای اجرای پله فرار فلزی مورد مناسبی می باشد.
 • پله فرار فولاد گالوانیزه شده: فولاد گالوانیزه شده نیز از دیگر متریال های مورد استفاده برای ساخت پله اضطراری فلزی به شمار می رود. این متریال با وجود عنصر روی، مقاومت بی نظیری در مقابل آسیب و خوردگی از خود نشان می دهد؛ بنابراین این پله ها در مقابل رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند و مورد زنگ زدگی قرار نمی گیرند.
 • پله فرار استیل: از دیگر انواع اجرای پله اضطراری فلزی، می توان به پله های استیل اشاره کرد. همانطور که می دانید؛ متریال استیل در مقابل حرارت و رطوبت، دوام و ماندگاری فوق العاده ای دارد. از این رو می توان از این نوع پله فرار فلزی، به عنوان بهترین نوع آن یاد کرد.

اجزای پله فرار فلزی

حال که با انواع مختلف پله فرار و پله اضطراری فلزی آشنا شدید، بهتر است اجزای آن را نیز بشناسید. به طور معمول، پله فرار و پله اضطراری فلزی از 4 بخش کلی تیر، شمشیری، پاگرد و حفاظ تشکیل می شود. تمامی این بخش ها از جمله مهم ترین اجزای یک پله فرار و پله اضطراری فلزی به شمار می روند و در اجرا و ساخت پله فرار فلزی نقش ویژه ای ایفا می کنند؛ بنابراین تمامی این اجزا باید در ظرافت و دقت بالایی طراحی و ساخته شوند. در صورت وجود ایراد در هر یک از بخش های ذکر شده ممکن است خطرات جبران ناپذیری هنگام استفاده از پله اضطراری اتفاق بیفتد.

ضوابط پله فرار

شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که طراحی پله فرار و پله اضطراری فلزی و اجرای آن روی ساختمان های مختلف، نیازمند رعایت اصول و ضوابطی است. در واقع در صورت عدم رعایت ضوابط پله فرار، مجوز قانونی برای فعالیت شما صادر نخواهد شد. پس باید دقت کنید که طراحی و اجرای پله فرار و پله اضطراری فلزی را حتما زیر نظر مجموعه ای معتبر انجام دهید تا ضوابط به طور کامل رعایت شده و امکان بروز خطا به صفر تقلیل پیدا کند. در ادامه این ضوابط را برای شما شرح خواهیم داد.

 • محل قرار گیری پله فرار و پله اضطراری فلزی نباید از محل های دارای درب محیط خانه یا محل کار عبور کند.
 • اگر قصد طراحی پله فرار و پله اضطراری فلزی در کنار پنجره نما را دارید، باید حریم و فاصله یک متری از آن را رعایت کنید.
 • پله فرار و پله اضطراری فلزی باید در نزدیکترین محل نسبت به درب خروجی قرار داشته باشد.
 • در صورتی که قصد دارید، برای پله فرار و پله اضطراری فلزی خود درب در نظر بگیرید، باید حتما درب آن به سمت بیرون ساختمان باز شود.
 • باید دقت کنید که حتما به ازای هر طبقه یک پاگرد برای پله فرار و پله اضطراری فلزی در نظر بگیرید.
 • پله فرار و پله اضطراری فلزی باید از پشت بام تا پایین ترین نقطه ساختمان یعنی کف خیابان امتداد داشته باشد.
 • کلیه طبقات باید بتوانند به راحتی به پله فرار و پله اضطراری فلزی ساختمان دسترسی داشته باشند.
 • متریال تمامی پله های فلزی در تمامی طبقات باید از یک جنس باشد.
 • از نظر ابعادی همواره عرضه پله و پاگرد، بیش از طول آن باشد.
 • پله فرار و پله اضطراری فلزی باید هم قابلیت رفت و هم قابلیت برگشت داشته باشد.
 • برای پله فرار و پله اضطراری فلزی حتما باید نرده تهیه شود.
 • هر دو طرف پله فرار و پله اضطراری فلزی باید دارای محافظ باشد.
 • برای اینکه در صورت وقوع حادثه منجر به ریزش، از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید؛ بهتر است پله های اضطراری به صورت سقف دار طراحی شوند.
 • بهتر است در مسیر راه پله اضطراری از چراغ های روشنایی مناسب استفاده شود تا رفت و برگشت در هنگام شب سخت نباشد.

 


جهت بهره مندی از مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه سفارش طراحی و ساخت پله فرار و پله اضطراری فلزی ایمن مناسب با فضای خود؛ از طریق شماره های 3-09115007002 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لیست قیمت پله فرار فلزی

قیمت پله فرار فلزی معمولا با توجه به عواملی مانند متریال، تعداد پله و ... تعیین خواهد شد. برای مثال متریال نقش مهمی در تعیین قیمت دارد. معمولا پله های استیل از دیگر انواع پله کمی گرانتر هستند. ابعاد راه پله و ارتفاع آن نیز در تعیین قیمت نقش دارند. برای ساختمان های کوچک، متریال کمتری نیاز است و وقت کمتری برای طراحی صرف می شود. این مسئله در مورد ساختمان های بزرگ برعکس است. بنابراین قیمت پله فرار برای ساختمان های کوچک به صرفه تر خواهد بود. نوع طراحی و اجرا نیز بر قیمت تاثیر دارد. برای آگاهی از لیست قیمت انواع پله فرار و پله اضطراری فلزی می توانید از طریق شماره های 3-09115007002 با مجموعه کاتی لوکس ارتباط برقرار کنید.

ساخت و اجرای پله فرار فلزی در کاتی لوکس

مجموعه کاتی لوکس یکی از باتجربه ترین مجموعه های طراحی و اجرای پله فرار و پله اضطراری فلزی به شمار می رود. این مجموعه علاوه بر ارائه کار در کیفیت بالا، قیمت مناسبی نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. جهت آشنایی بیشتر با انواع پله های موجود در این مجموعه می توانید به صفحه خدمات پله فلزی مراجعه نموده و یا از طریق ارتباط تلفنی با کارشناسان مجموعه جهت ثبت سفارش طراحی و ساخت انواع پله فلزی، اقدام نمایید. انواع پله های قابل سفارش پله گرد فلزی، پله معلق فلزی، پله دوبلکس فلزی و پله حلزونی و مارپیچ فلزی می باشند.

سبد خالی است

0 تومان